Péterfy Tanulmányi Verseny

Iskolánk immár 25 éve tantárgyi versenyt szervez a tehetséges tanulóknak minden év tavaszán. A Péterfy Tanulmányi Versenyen kezdetben csak a városi iskolák vettek részt, majd kibővült ez a kör egész Zala megyére. Ma már 18-20 iskola több, mint 400 tanulója indul a megmérettetésen, ennek keretében komplex tanulmányi csapatversenyt hirdetünk az általános iskola 3-4. évfolyamán tanuló diákok részére. A csapatversenyek központi témája minden évben egy a kiírásban szereplő szépirodalmi mű, melyhez kapcsolódóan szövegértési, anyanyelvi, természetismereti, matematikai feladatokból álló tesztet kell megoldania a csapatoknak.

Az 5-6. évfolyamos tanulóknak magyar anyanyelvi 2 fordulós levelezős versenyt rendezünk, majd 20-22 tanulót hívunk az évfolyamonkénti döntőre.

A 2003/2004-es tanévtől angol és német társalgási versennyel is kibővítettük tanulmányi versenyünket 7. és 8. osztályos tanulók részére, mely egy 45 perces írásbeli kommunikációs tesztből és szövegértési feladatból, valamint egy szóbeli részből áll.

A nagykanizsai születésű Zemplén Győző fizikus – a fizika oktatásának és népszerűsítésének kimagasló alakja – emlékének adózva Zemplén Győző fizikaversenyt hirdetünk az általános iskolák 7-8. osztályos tanulói számára.

A legeredményesebb tanulókat díjazzuk.

Versenykiírás– Péterfy Tanulmányi Verseny

Nevezési lap – Péterfy Tanulmányi Verseny